Zobacz, jak producenci trują cię każdego dnia. Oto kilka toksycznych substancji chemicznych, które mogą powodować poważne problemy zdrowotne.

Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy wybierzemy taki za 5 czy 50 złotych. Oba mogą zawierać rakotwórcze toksyny. Toksyczne polimery, destylaty ropy naftowej i wazelina wchodzą w skład przeciętnego tuszu do rzęs. Mogą one również zawierać octan retinylu, parabeny, substancje zapachowe i inne substancje chemiczne, które przyspieszają proces starzenia się skóry.

Organiczny, bezzapachowy tusz do rzęs to zdrowsza alternatywa dla tuszu do rzęs. Pamiętaj, że tusze do rzęs powinny być używane nie krócej niż przez sześć miesięcy.

5) Lakiery do włosów

Szelak, formaldehyd i alkohol denaturowany – wszystkie te substancje znajdują się w lakierach do włosów. Nie jest zaskakujące, że te substancje chemiczne są szkodliwe dla środowiska. Niewiele kobiet, które regularnie używają lakieru do włosów, dostrzega związek między lakierem a wysypką.

Lakier do włosów może być tak samo niebezpieczny dla ludzi, jak i dla środowiska. W końcu wszyscy jesteśmy częścią środowiska. Balsam do włosów jest zdrowszą alternatywą dla lakieru do włosów. Chociaż nie jest to lakier, jest to certyfikowany produkt organiczny.

6) Pasta do zębów

Wiele past do zębów sprzedawanych w drogeriach jest rakotwórczych lub zawiera substancje neurotoksyczne, takie jak fluor, sacharyna i glikol propylenowy. Niechemiczne pasty do zębów są zdrowszą opcją niż tradycyjne pasty do zębów.

7) Szminki i pomadki do ust

To najlepsi przyjaciele każdej kobiety. Często zawierają smołę, ołów i destylaty ropy naftowej, a także propyloparabeny, wśród innych szkodliwych substancji. Szminek i pomadek używamy często, nierzadko wiele razy w ciągu dnia.

Ponadto nasze ciała są często narażone na kontakt z dużymi ilościami ołowiu w wyniku używania szminek i pomadek. Jak na ironię, linia szminek firmy Revlon jest w tym sezonie promowana hasłem „Kisses For the Cure”. Kampania ta ma na celu zachęcenie kobiet walczących z rakiem piersi do zakupu szminki.

Organiczne pomadki do ust są zdrowszą alternatywą dla szminek i pomadek z drogerii. Można je znaleźć w większości sklepów ze zdrową żywnością.

Każda kobieta w pewnym momencie swojego życia doświadczyła fascynacji popularnymi kosmetykami i środkami toaletowymi. W dobie wielu nowotworów warto pamiętać, że tak proste zadanie, jak czytanie etykiet na produktach, które zamierzamy stosować do naszego ciała, nie jest trudne.

Często ludzie zbyt późno uświadamiają sobie, że jest tylko jedna droga do zdrowia. Możesz poszukać w Internecie składników, które budzą wątpliwości, jeśli zdarzy Ci się znaleźć produkty w swojej kosmetyczce. Teraz już wiesz, co robić, jeśli znajdziesz produkty, które mogą zagrażać Twojemu zdrowiu lub życiu.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!