Zobacz, jak producenci trują cię każdego dnia. Oto kilka toksycznych substancji chemicznych, które mogą powodować poważne problemy zdrowotne.

Liczne badania wykazały, że stosowanie kremów nawilżających miejscowo zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry. Jednym z głównych składników tych produktów jest olej mineralny. Jest on odpowiedzialny za około dwadzieścia trzy choroby.

Środki nawilżające często zawierają szkodliwe składniki, takie jak arsen i smoły węglowe. Zdrową alternatywą dla kremów nawilżających są organiczne, nierafinowane i tłoczone na zimno oleje, takie jak bardzo popularny olej kokosowy.

3) Dezodoranty

W ich składzie można znaleźć cały układ okresowy. Niektóre z najbardziej toksycznych składników dezodorantów to parabeny i produkty ropopochodne. Regularne stosowanie dezodorantów może powodować odkładanie się rakotwórczych toksyn pod pachami i na piersiach.

Może to prowadzić do upośledzenia układu nerwowego, hormonalnego i metabolicznego. Wykonanie własnego dezodorantu jest zdrową alternatywą dla dezodorantów dostępnych na rynku. Do jego wykonania potrzebny będzie organiczny olejek geraniowy i soda oczyszczona niezawierająca aluminium.

4) Tusz do rzęs

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!