Jest to prosta metoda, którą moja rodzina stosuje od pokoleń – Jak zrobić nalewkę zdrowotną z 4 składników.

Nalewki zawierają wiele pożytecznych substancji i są aromatyczne.

Mają też piękny słomkowy kolor. Aby uzyskać mocniejszy smak, można dodać dodatkowe składniki, takie jak np. zioła, przyprawy, owoce, miód lipowy.

Nalewki z wódki

Jest to klasyczna herbata lecznicza z kwiatów lipy, miodu i cytryny. Uważa się, że to właśnie ten napój był powodem, dla którego Elżbieta II odwiedziła mieszkanie hrabiego. Polecamy spróbować obu tych napojów!

Klasyczna nalewka cytrynowo-limonkowa

Ta nalewka nie wymaga wielu składników: pół butelki wódki, garść kwiatów lipy i kilka łyżek miodu. Dla podkreślenia smaku można dodać plasterki cytryny, trochę mięty i kilka goździków. Ma piękny zapach kwiatu lipy. Można ją pić jako aperitif lub w przypadku przeziębienia. Dobrze rozgrzewa i ma silne właściwości błotne.

SKŁADNIKI

  • 1 litr wódki
  • 2 łyżeczki kwiatów lipy
  • 2 łyżeczki miodu lipowego
  • 50ml wody
  • 0,5 cytryny

PRZYGOTOWANIE

Umieść kwiaty lipy w słoiku. Do alkoholu dodaj pokrojoną w plasterki cytrynę. Przykryć słoik i pozostawić na tydzień. Przecedzić zawartość naczynia przez gazę. Połączyć 50 ml miodu z 50 ml ciepłej wody. Odczekać, aż miód całkowicie się rozpuści, a następnie dodać cienki strumień nalewki.

Ważne: Miód nie powinien być podgrzewany w temperaturze powyżej 60 stopni. Napój należy przechowywać w ciemnym miejscu przez trzy do czterech dni. Ponownie przefiltruj. Nalewka lipowa z miodem i cytryną jest już dostępna. Twoje zdrowie!

Nalewka autorstwa hrabiego Razumowskiego

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!