Wlej pół litra tej mieszanki pod każdą roślinę, – efekt mnie zaskoczył w tamtym roku: Sposób na obfite plony truskawek.

Chcę się podzielić moim wypróbowanym sposobem nawożenia truskawek, który stosuję zawsze na przełomie kwietnia i maja.

Każdy krzaczek podlewam pół litra tej bomby witaminowej! Ponadto nawóz ten jest całkowicie organiczny, więc nie ma w nim ani grama chemii.

Potrzebujesz:

  • 50 g świeżych drożdży
  • 1 litr gorącej wody
  • 1 łyżka cukru

Postępowanie:

Wymieszaj podane składniki i odstaw na 1 dzień. Następnie rozcieńcz miksturę w stosunku 1: 5 (1 część nawozu, 5 części wody) i podlej każdy krzaczek truskawek po pół litra mieszanki każdy. Jeśli nie masz świeżych drożdży, miksturę możesz przygotować z 1 łyżeczki drożdży instant. Taka ilość nawozu wystarcza na 10 roślin. Po zastosowaniu tego stymulanta korzenie roślin są odżywione przez cały sezon.

Więcej porad dotyczących nawożenia truskawek

Nawóz ze starego chleba

Dzięki suszonemu chlebowi mocno wzmocnisz truskawki i stworzysz idealne środowisko do uprawy i tworzenia dużych owoców. Drożdże zakwaszą glebę i zapewnią większe plony. Jego przygotowanie jest bardzo proste. Stary, suszony chleb zalej małą ilością wody, – tak, aby się nie unosił na jej powierzchni. Odstaw na około 6-10 dni. Powstały roztwór rozcieńcz z wodą w stosunku 1:10 i podlewaj nim truskawki.

Pokrzywa dla ochrony i odżywiania

Prawdziwy eliksir i jednocześnie świetny sposób na ochronę truskawek przed szkodnikami. Nawóz zawiera łatwo przyswajalny azot i potas, których rośliny potrzebują do wzrostu. Wystarczy 1 wiadro pokrzywy i zalać wodą. Zamieszać dwa razy dziennie i stosować po rozcieńczeniu z wodą w stosunku 1:20.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!