To jeden z bezpiecznych składników, którego bez obaw o zniszczenie plonów, możesz używać w ogrodzie. Nowe zastosowanie sody oczyszczonej.

Jest najlepszym przyjacielem Twojego ogrodu. Sprawdzi się fantastycznie do upraw oraz jako nawóz do ogórków. Mowa o sodzie oczyszczonej.

Może nie każdy wie, jednak soda oczyszczona posiada szerokie zastosowanie właśnie w ogrodzie. Świetnie sobie radzi ze szkodnikami oraz zmniejsza kwaskowatość gleby. Warto tutaj wspomnieć, że soda oczyszczona nie zagraża roślinom, tym dużym, jak i świeżo posadzonym. Wystarczy, że przygotujesz rozwój według przepisu z tego artykułu, który wesprze wzrost rośli, a przy okazji pozbędziesz się szkodników.

Składniki:

  • gorąca woda 10 litrów
  • soda oczyszczona 60 kg

Wykonanie:

Przygotuj pojemnik, z którego będziesz korzystać. Następnie pomieszaj w nim oba składniki. Następnie pozostaw całość na pewien czas, aby mieszanina osiągnęła temperaturę pokojową. Na każdą sadzonkę użyj 0,5 litra mieszaniny. Proces wykonuj rano lub wieczorem. Jedynym warunkiem powinna być pogoda bez deszczu.

Do tego możesz wykonać spray ochronny. Wymieszaj 50 gram mydła w płynie wraz z 10 litrami wody oraz 50 grami sody oczyszczonej. Połącz składniki i rozpyl na liście. Nie należy jednak przesadzać z ilością wykonywanych zabiegów, 3 w oku zupełnie wystarczą. Częstsze używanie zagraża zdrowiu rośliny.

Soda posiada wiele pozytywnych aspektów. Wydłuża okres owocowania oraz pomaga zwalczyć szkodniki, poprawia także smak ogórków. Jeśli chcesz się pozbyć szkodników, wystarczy wymieszać pół litra wody z 2 łyżeczkami sody. Taką mieszaniną należy spryskać roślinę. Nie należy przesadzać z ilością, wtedy liście mogą uschnąć.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!