Sposób na to, aby bez użycia chemicznych środków uzyskać niesamowite plony, dzięki którym z jednego krzaczka zbierzesz nawet 13 kg tych smacznych warzyw.

Jeśli uważasz, że warzywa kupione w sklepie nigdy nie będą smakowały tak samo dobrze jak te wyhodowane własnoręcznie, a jednymi z warzyw uprawianymi przez Ciebie są ogórki, może Ci się przydać ten domowy przepis.

Jest on naturalny, bez dodatków żadnych szkodliwych chemicznych składników, dzięki czemu możesz sporo zyskać. Sodę oczyszczoną można z powodzeniem wykorzystać również w ogrodzie. Użycie jej przy uprawie ogórków może być bardzo miłą niespodzianką, jako że efekt dostajemy praktycznie natychmiast.

Jeśli chcesz uzyskać imponujące efekty, powinieneś postępować w zgodzie z tymi wskazówkami. Krzaczki ogórków powinno się nawozić conajmniej trzykrotnie. Taki sposób postępowania z krzewami ogórków pomaga we wzroście, wydłuża czas kiedy możemy zbierać warzywa,  a także znacząco zwiększa liczbę uzyskanych ogórków.

Ogórki powinno się nawozić pierwszy raz po około 14 dniach od ich zasadzenia w ogrodzie.To pozwoli na dynamiczny wzrost świeżych sadzonek. Druga tura nawożenia powinna być wykonana po kolejnych 14 dniach od pierwszego.

Drugie nawożenie pomoże roślinom w kwitnieniu i zwiększy liczbę pąków, z których potem wyrosną liczne nawiązki owoców.

Jeśli chcesz spróbować wykorzystać sodę oczyszczoną do nawożenia swoich upraw ogórków, poniżej znajduje się przepis. Idealnie nada się on do pierwszych dwóch tur nawożenia:

  • 10 l gorącej wody
  • 80 g sody oczyszczonej

Do trzeciego nawożenia, by uzyskać większą plenność i móc dłużej zbierać ogórki:

  • 60 g sody oczyszczonej
  • 3-4 krople jodu
  • 10 litrów gorącej wody.
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!