Dodatkowo zmniejszają uporczywy ból stopy. Te 5 produktów pomoże Ci zmniejszyć haluksy.

Haluksy są bardzo nieprzyjemną dolegliwością. Jednak istnieje 5 produktów, które pomogą je zmniejszyć oraz zniwelują ból.

Haluksy, czyli inaczej jest to narośl na boku dużego palca u nogi. Stanowi wielki problem, nie tylko związany z kwestią wyglądu, ale i także z ogólnym samopoczuciem. Taka dolegliwość prowadzi do zniekształcenia stopy. Brak reakcji na taki problem prowadzi do zniekształcenia stopy oraz pogłębienia się zmian. Poprzez to zmienia się kąt płaszczyzny stopy, co także powoduje codzienny ból.

Jakie są powody powstawania haluksów?

Początkowo uważało się, że powstają od noszenia ciasnego obuwia, jednak nie zawsze znalazło to swoje potwierdzenie. Obecnie uważa się, że ich powstawanie jest uwarunkowane genetycznie. Często objawiają się jako pieczenie i zaczerwienienie skóry wraz z odrętwieniem stopy.

Aby się ich pozbyć jedynym sposobem jest ich chirurgiczne usunięcie. Jednak zanim się tego dokona, istnieją sposoby aby zminimalizować ból. Na samym początku należy całkowicie zrezygnować z noszenia ciasnego obuwia oraz w miarę możliwości nie przeciążać stóp.

Do sposobów zmniejszających ból należą:

1. Sok z czerwonej papryki

Ostra papryka zawiera duża ilość kapsaicyny, która posiada właściwości bakteriobójcze oraz rozgrzewające. Z warzywa należy wycisnąć sok wprost na haluksa, następnie dodać wazeliny i obłożyć całość papryką a kolejno bandażem.

2. Olejek rycynowy

Posiada właściwości zmniejszajże opuchliznę, łagodzące ból oraz przeciwzapalne. Wystarczy olej podgrzać, a następnie nasączyć w nim gazę i owinąć wokół haluksa. Aby temperatura się utrzymała, warto całość owinąć ręcznikiem. Zabieg pobudzi krążenie, co zmniejszy ból. Można ten sposób powtarzać dwa razy dziennie.

3. Oliwa z oliwek

Rozgrzaną oliwą należy wymasować całe stopy. Poprawi to krążenie, a tym samym zmniejszy ból. Wystarczy  czynność powtarzać codziennie przez 15 minut.

4. Okład z lodu

Warto użyć pokruszonych kostek lodu. Takich zdecydowanie łatwiej użyć. Wystarczy je umieścić w woreczku i położyć na haluksie. Taką czynność można powtarzać kilka razy dziennie. Lód powoduje zmniejszenie obrzęku. Co ważne dzięki takiemu zabiegowi ból stanie się mniejszy.

5. Sól Epsom

Posiada w swoim składzie siarczan magnezu, który odpowiada za łagodzenie bólu i stanów zapalnych. Aby przygotować odpowiednia miksturę należy wsypać pół szklanki soli do wanny, a następnie moczyć stopy przez 20 minut. Taki zabieg może wykonywać dwa razy dziennie. Może spowodować także zmniejszenie haluksa.

Haluksy da się jedynie usunąć chirurgicznie, jednak dzięki tym metodą z pewnością ból trochę się zmniejszy.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!