Spalają tkankę tłuszczową, a efekty widoczne są w krótkim czasie. 5 doskonałych ćwiczeń wzmacniających brzuch i pośladki.

Aby wzmocnić dolną partię mięśni brzucha, sugerujemy to proste ćwiczenie. Wykonuj je jednak uważnie. Twoje plecy nie powinny bowiem odrywać się od podłoża.

Połóż się na plecach z ramionami wyciągniętymi po bokach. Podnieś nogi, starając się, aby plecy nie oderwały się od podłoża i koncentrując się na dolnych mięśniach brzucha. Unoś i opuszczaj nogi powoli, zrób 15 powtórzeń. Najlepiej wykonać 3 rundy.

3. Deska

Wydaje się ono proste, jednak jest dość intensywne oraz wymaga koncentracji i utrzymania równowagi. Połóż się na brzuchu, a następnie oprzyj się na przedramionach i palcach u nóg. Utrzymaj plecy w linii prostej oraz upewnij się, że Twoje łokcie są dokładnie pod Twoimi ramionami.

Staraj się skurczyć mięśnie brzucha oraz wytrzymać w tej pozycji przez 30 sekund. Wraz z czasem przedłużaj pozycję do 40-45 sekund. Zrób 4 powtórzenia.

4. Klasyczne brzuszki

Chociaż jest wiele rodzajów brzuszków, te klasyczne pomagają najlepiej, jeśli chcesz wzmocnić mięśnie brzucha. Są one bowiem idealne dla początkujących oraz dobrze wpasowują się w inne ćwiczenia. Połóż się na plecach ze zgiętymi kolanami i stopami spoczywającymi na ziemi.

Podtrzymuj głowę rękami z otwartymi łokciami wyciągniętymi na zewnątrz. Następnie skurcz mięśnie brzucha oraz wznieś górną część ciała. Wytrzymaj przez 2-3 sekundy i powróć do pozycji początkowej. Zrób przynajmniej 4 rundy po 15 powtórzeń.

5. Rowerek

To ćwiczenie na mięśnie brzucha imituje ruchy, jakie wykonujemy jeżdżąc na rowerze. Pozwala jednak na skoncentrowanie naszego wysiłku w środkowej części naszego ciała. Regularne wykonywanie tego ćwiczenia pomaga wzmocnić mięśnie w dolnej części pleców oraz poprawia krążenie krwi w nogach.

Połóż się na plecach, podnieś nogi oraz zegnij je w kolanach, by uformować kąt prosty. Złóż ręce za głową. Wytrzymując w tej pozycji i nie pozwalając nogom opaść, postaraj się dotknąć łokciem przeciwległe kolano. Zmieniaj strony, aż zrobisz 20 powtórzeń. Kiedy wykonujesz to ćwiczenie, skoncentruj się na brzuchu, jako że skręcasz tułów. Zrób 3-4 rundy.

Powodzenia!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!