Spalają tkankę tłuszczową, a efekty widoczne są w krótkim czasie. 5 doskonałych ćwiczeń wzmacniających brzuch i pośladki.

Te ćwiczenia izometryczne, które są również popularne w grupach na Facebooku, różnią się od klasycznych ćwiczeń cardio i podnoszenia ciężarów. Jest to rodzaj ćwiczeń, które wykorzystują masę ciała do treningu mięśni. Głównym celem tych ćwiczeń jest utrzymanie napięcia w mięśniach.

Wszystkie ćwiczenia możesz ćwiczyć w domu, nie potrzebujesz żadnego specjalnego sprzętu. Przy odpowiedniej diecie i silnej woli osiągniesz zadowalające rezultaty już w kilka tygodni.

1. Kolana do klatki piersiowej

Aby wykonać to ćwiczenie, bardzo ważne jest spinać mięśnie brzucha w czasie podnoszenia kolan. Dobrze wpłynie to bowiem na rejon dolnych pleców. Jeśli będziesz starać się, żeby nogi nie opadały, jednocześnie wzmocnisz mięśnie pośladków.

Połóż się na plecach z wyprostowanymi nogami i rękami wyciągniętymi po bokach. Zegnij kolana i unieś je w kierunku klatki piersiowej. Upewnij się, że Twoje łydki są ustawione równolegle do podłoża. Oddychaj głęboko podczas wykonywania tego ćwiczenia.

Skoncentruj cały wysiłek na mięśniach brzucha i wyprostuj nogi bez dotykania ziemi. Zrób 5 rund po 12-15 powtórzeń. Czy starasz się poprawić wygląd Twojego brzucha? Dodaj te ćwiczenia do codziennej rutyny, a szybko przekonasz się, że pomagają one skutecznie wzmocnić mięśnie brzucha.

2. Dolne mięśnie brzucha

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!