Liście tego zioła są często gotowane, co zapobiega ich nadmiernemu starzeniu się.

Herbata z melisy jest jedną z najbardziej lubianych i najstarszych form tego popularnego napoju. Wiosną i wczesnym latem na 1 szklankę wrzątku wystarczą 3-4 świeże liście. W innych okresach na tę samą ilość wody można użyć łyżeczki suszonych liści.

Herbatę z melisy można pić codziennie w celu leczenia zaburzeń nerwowych, stresu, bezsenności i napięcia. Napój ten może być stosowany w leczeniu przeziębień i zwiększaniu odporności organizmu poprzez dodanie mięty cytrynowej do zielonej herbaty. Pacjenci z wysokim ciśnieniem krwi oraz osoby chore na cukrzycę również powinny rozważyć picie herbaty z melisy.

Nalewka spirytusowa z melisy

Nalewkę spirytusową z melisy przygotowuje się zwykle z wódki. 100 g suszonej melisy na każde 0,5 litra wódki. Nalewkę należy przechowywać w ciemności przez co najmniej trzy tygodnie. Środek ten należy przyjmować 15-20 razy dziennie.

Herbata z melisy z dodatkiem alkoholu może być stosowana w leczeniu wielu schorzeń. Świetnie nadaje się do oczyszczania jamy ustnej po bólu zęba lub chorobie dziąseł.

Świeże i rozgniecione liście melisy

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!