Zapamietaj: Haluksy – 5 składników, dzięki którym poczujesz ulgę.

Co to jest halluks? Z pewnością nie jest to przyjemny temat do rozmowy ale jakże konieczny do poruszenia. Ta niedogodność dotyka coraz większej ilości Polaków.

Halluksy to bardzo bolesny problem, duża narośl w okolicy kostki oraz wykszywiony paluch u nogi sprawiają, iż stopa nie wygląda atrakcyjnie gdyż jest poważnie zniekształcona. Ponad to osoba dotknięta tym kłopotem odczuwa silny ból przy chodzeniu.

W tym artykule przyjrzymy się powodom powstawania halluksów oraz poznamy 5 składników, które mogą pomóc w walce z ich skutkami.  Gdy halluksy będą nie leczone zaczną narastać i problem będzie coraz większy.

Przyczyny powstawania halluksów

Od czego powstają halluksy? Dyzy wpływ na pojawienie się tego problemu jest niezdrowa moda, noszenie butów mających spiczaste noski. Obuwie to wykrzywia paluch w stopie zwiększając ryzyko halluksów. Jednakże prawdziwa przyczyna ich powstawania jest przekazywana genetycznie.

Jedyną możliwością aby się ich skutecznie pozbyć jest zabieg chirurgiczny. Jednakże czas oczekiwania jest długi. Dopóki nie przyjdzie twoja kolej musisz ratować się domowymi sposobami. Oto składniki, które ci pomogą.

Domowe sposoby poprawiające komfort przy halluksach

  • Sól Epsom

Sól Epsom to po prostu siarczan magnezu. Ma on bardzo duży wpływ na leczenie halluksów. aby zmniejszyć ich rozmiar należy rozpuścić pół szklanki soli epsom w wannie i moczyć regularnie stopy.

  • Olej rycynowy

Olej rycynowy ma właściwości przeciwzapalne, zmniejsza opuchliznę. Zmniejszy również ból. Ważne aby był podgrzany. Ciepło pobudza krążenie i ułatwia działanie oleju. Podgrzej pare kropel oleju, zanurz szmatkę i następnie owiń wokół bolącego halluksa. Pamiętaj o regularnym stosowaniu.

  • Sok z czerwonej papryki

Zwykła słodka papryka się nie nadaje. Potrzebujesz ostrej papryki, ma ona kapsaicynę. Działa ona silnie rozgrzewająco. Wybierz świeżą papryczkę i wyciśnij z niej sok na swojego halluksa.  Nasmaruj wazeliną i zawiń w bandaż.  Trzeba zabieg przeprowadzać 2 razy dziennie. Pamiętaj aby wymyć dokładnie ręce.

  • Oliwa z oliwek

Ciepłą oliwa z oliwek można stosować na masaż całej stopy. nie dotyczy to tylko miejsc problematycznych. Masuj stopę przez 15 minut a pobudzisz krążenie krwi, maź stawowa będzie bardziej wytwarzana przez organizm. W efekcie niwelowany ból i zmniejszane tarcie w stawie. Ponad to możesz nosić aparat poprawiający ułożenie palucha.

  • Okład z lodu

Na koniec sposób, który pomoże w skrajnym dyskomforcie. Jeżeli ból jest bardzo silny to pokrusz lód, włóż do woreczka i przykładaj do bolącego halluksa. Zmniejszy to znacząco obrzęk stopy.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!