Istna bomba witaminowa, do której przyrządzenia potrzebne jest zaledwie kilka składników. Domowa multiwitamina to smaczny i zdrowy sok. Przepis.

Jesienią i zimą warto wzmacniać organizm, każdy z nas ma na to swój własny sposób.

U mnie króluje domowa multiwitamina, która jest nie tylko bogata w witaminę C, ale również pyszna! Aby wykonać ten prozdrowotny napój potrzebujemy tylko kilku składników, a całość jest bardzo łatwa w przygotowaniu. 

Do przygotowania multiwitaminy potrzebujemy:

  • 3,5 dkg kwasku cytrynowego 
  • woda
  • 1 cytrynę
  • 4 duże pomarańcze
  • marchewkę (opcjonalnie)
  • ½ kg cukru (można zastąpić miodem)

Przygotowanie:

Najpierw należy przygotować wszystkie składniki, możemy wykorzystać owoce ze skórką lub obrane. Wszystko zależy od tego, czy jesteśmy pewni, że są one niepryskane. Marchewkę obieramy. Owoce wraz z marchewkę kroimy w kostkę i wkładamy do garnka, w którym znajduje się 1,5 litra wody z kwaskiem cytrynowym.

Całość odstawiamy na 48 godzin. Po upłynięciu 48 godzin przygotowujemy mieszankę słodką. Należy do tego zagotować 8 litrów wody z dodatkiem ½ kg cukru lub miodem. Wcześniej przygotowane owoce gotujemy przez mniej więcej 20 minut. Po tym czasie wlewamy owoce do słodkiej wody i mieszamy.

Multiwitaminę schładzamy i odcedzamy. Całość przelewamy do czystych butelek lub słoików.  Sok możemy przygotować również z innymi owocami cytrusowymi lub nie. Świetnie nadadzą się do tego mandarynki, mango, marakuja lub grejpfruty. 

Na zdrowie!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!